تبلیغات
مهار نشده! - افسانه ای به نام کوی دانشگاه...

مهار نشده!

در اینجا با کسی تعارف نداریم...

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مهار نشده! خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

 

در تاریخ ادبی کشور ما افسانه های بسیاری سروده شده است و به تبع آن شخصیت های اساطیری زیادی شکل گرفته اند و در تاریخ ماندگار شدند .اما اگر بخواهیم افسانه ای جدید  و در حوزه سیاسی معرفی کنیم ، میتوانیم افسانه کوی دانشگاه را نام ببریم.اما در اینجا به دنبال واقعیتی از ماجرای کوی دانشگاه هستیم.

1378؛  سعید امامی به جرم درگیر بودن در قتل های زنجیره ای متهم می شود. رسانه ها کلیه فعالیت های اجرایی وی و وزرات اطلاعات را زیر سوال می برند. سندی با طبقه بندی محرمانه منتشر میشود مبنی بر اینکه وی نسبت به آنچه در مطبوعات دوران اصلاحات چاپ می شده است اعتراض داشته است. اعتراض سعید امامی در فضایی است که روزانه و به طور متوسط شش شبهه در حوزه مسائل فکری،کلامی، فقهی و... مطرح می شد.شبهاتی که در مواجهه با عقاید فکری مردم بود.

روزنامه سلام ؛ سعید امامی پیشنهاد اصلاح قانون مطبوعات را داده است.

پس از انتشار این سند توسط روزنامه سلام ، این روزنامه در دادگاه مطبوعات محکوم می شود و روزنامه توقیف می گردد.

امیر آباد شمالی کوی دانشگاه ؛

در دفاع از روزنامه گروهی به شکل کاملا غیر قانونی تجمع می کنند و تجهیزات و تاسیسات را به آتش میکشند.خیابان بسته می شود. درگیری آغاز گردد. ماهیت تجمع به سرعت از حالت تجمع عادی به یک درگیری سیاسی تبدیل می گردد به نوعی که در همان لحظه های اول شعار های داده شده تمامی اصول و مبانی فکری و اعتقادی ، سیاسی جمهوری اسلامی را نشانه گرفته و زیر سوال می برد .شعارهای داده شده از همه خطوط قرمز عبور میکند.این حرکت باعث احساسی شدن فضا برای نیروی انتظامی میشود. پلیس برای مواجه با یک اقدام غیر قانونی افراد را تا داخل کوی دانشگاه تعقیب می کند.فضا به گونه ای ترتیب داده شده که پلیس درهر صورت بازنده باشد.

قربانیان صحنه؛

این صحنه درگیری ها به قربانی نیاز داشت. در صحنه قبلی با داستان سرایی وزرات اطلاعات را تخریب میکنند.سعید حجاریان به دنبال فتح سنگر به سنگر است. سنگرهای دیگر، شورای نگهبان،سازمان صدا وسیما و سپاه بودند که وجهه آنها را نیز تخریب نمودند.

برای این درگیری که دریک منطقه از تهران رخ داده ، شورای عالی امنیت ملی تشکیل جلسه می دهد.8 وزیر به دیدار مقام معظم رهبری میروند تا فرمانده نیروی انتظامی عزل شود.معاونت سیاسی وزارت کشور میدان داری کار را بر عهده می گیرد. تاج زاده و فائزه هاشمی و افراد دیگر به صحنه می آیند. به جای آرام سازی دوباره افراد ترغیب و تحریک می شوند.

خبری منتشر میشود که 11 نفر از دانشجویان کشته شده اند. فضا را به گونه ای رغم می زنند که دانشجویان در حال درس خواندن و استراحت در اتاق هایشان بوده اند و گروهی به نام لباس شخصی ها به آنها هجوم آورده و از بالای ساختمان به پایین می اندازند.  11 نفر در روز بعدی به 9 نفر تقلیل میابد. در خبر دیگری تعداد کشته شدگان 7 نفر اعلام میشود. در نهایت تنها کشته عزت ابراهیم نژاد می شود. ابراهیم نژاد سربازی است  که از بیرون وارد کوی دانشگاه شده بود.

نیروهای مسلح به خیابان بیایند؛

در روز یکشنبه رو به روی وزارت کشورتجمعی شکل میگیرد. افرادی از داخل وزارت کشور سخنرانی ها را هدایت می کنند. نرده های وزارت کشور شکسته می شود.با هدف اینکه مردم را در برابر نظام قرار بدهند از نیروی انتظامی درخواست حضور نیروهای ضد اغتشاش را می دهند. درمرحله بعدی تقاضا می شود تا سپاه و نیروهای نظامی با زره پوش و تانک وارد صحنه بشوند. این اقدام نشان دهنده هدف دولت می شود. هدف نظامی کردن صحنه بود. فرمانده کل سپاه نمی پذیرد. هدف بعدی معترضین ساختمان نهاد ریاست جمهوری و بیت رهبری عنوان می شود.

پایان ماجرا؛

پس از سخنرانی مقام معظم رهبری،و راهپیمایی عظیم مردم و با تلاش مستمر نیروی انتظامی ماجرا تمام شده و ضربه ای به نیروهای اصلاحات وارد می شود. عده ای از آنها از کشور خارج می شوند و به زباله دان تاریخ فرو می روند و امروز در شبکه های خارجی علیه مردم ایران صحبت میکنند.


 

 

طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها:فتنه 78، کوی دانشگاه، سعید امامی، روزنامه سلام، خاتمی،

[ سه شنبه 18 تیر 1392 ] [ 11:47 ق.ظ ] [ مصطفی میراخوری ]

[ نظرات() ]