تبلیغات
مهار نشده! - جمهوری اسلامی منادی هیهات من الذله

مهار نشده!

در اینجا با کسی تعارف نداریم...

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مهار نشده! خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبریظلم بزرگی است که از عاشورا سخن بگوییم و از فریاد »هیهات من الذله« اباعبدالله الحسین سخن به میان نیاوریم. شاید اگر نبود مقاومت امام حسین(ع) در صحرای کربلا،امروز نه از دین چیزی مانده بود و نه حکومت دینی معنی داشت.

مطالعه نظریه فوکویاما بهتر می تواند به ما در این مسئله کمک کند.این نظریه پرداز آمریکایی ژاپنی تبار می گوید که شیعه پرنده ای است كه افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست ، پرنده ای است كه دو بال دارد یك بال سبز و یك بال سرخ .بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت خواهی اوست چون شیعه در انتظار عدالت به سر می برد ، امیدوار است و انسان امیدوار هم شكست ناپذیر است نمی توانید كسی را تسخیر كنید كه مدعی است كسی خواهد آمد كه در اوج ظلم و جور دنیا را پر از عدل داد خواهد كرد و بال سرخ شیعه ، شهادت طلبی است كه ریشه در كربلا دارد و شیعه را فنا ناپذیر كرده است 

بال سرخ عاشورایی ما حاصل چیست؟

چند سالی است که علما و مراجع بزرگ دینی بر نوع رفتار شیعیان در برگزاری مراسم سوگواری امام حسین(ع) توجه دارند و مهمترین علت آن فراموش نکردن فرهنگ عاشورایی است؛فرهنگ مقاومت و ظلم ستیزی.

میتوان اولین جرقه های انحراف در فرهنگ عاشورایی را در حضور انگلیسی ها در کشورهای مسلمان همچون هند جستجو کرد.اولین بار در همان سال ها قمه زنی و شمشیرزنی با استفاده از سادگی برخی مسلمانان وارد فرهنگ عزاداری مسلمانان آن دیار شد.بعد از هند این مسئله وارد هند و عراق شد.البته در کنار این مسئله علما به روشنگری خودشان ادامه دادند، این مسئله باعث می شود تا حذف علما در هدف بعدی استعمارگران قراربگیرد. مایکل برانت معاون سابق سیا می گوید:ما تصمیم گرفتیم با حمایت‎های مالی از برخی سخنرانان و مداحان و برگزارکنندگان اصلی اینگونه مراسم که افراد سودجو و شهرت‎طلب هستند، عقاید و بنیان‎های شیعه و فرهنگ شهادت‎طلبی را سست و متزلزل کنیم و مسائل انحرافی در آن به وجود آوریم؛ به گونه‎ای که شیعه یک گروه جاهل و خرافاتی در نظر آید.در مرحله بعد، باید مطالب فراوانی علیه مراجع شیعه جمع‎آوری شده و به وسیله مداحان و نویسندگان سودجو انتشار دهیم و تا سال 1389 مرجعیت را - که سد راه اصلی اهداف ما می‎باشند - تضعیف کرده و آنان را به دست خود شیعیان و دیگر مذاهب اسلامی نابود کنیم و در نهایت تیر خلاص را بر این فرهنگ و مذهب بزنیم.

سوالی که در اینجا مطرح می شود چرا دشمن سعی می کند این فرهنگ را از بین ببرد؟

با مرور وضعیت سیاسی کشورهای مسلمان می توان به این نتیجه دست یافت که تنها جمهوری اسلامی ایران است که توانسته است زنده نگهدارنده فرهنگ عاشورا باشد و همین فرهنگ است که مستکبران و ظالمان عالم را در برابر ایران به زانو درآورده است.

وقتی که از هیلاری کلینتون درباره سخت ترین مسئله خودش در دوران وزارت سوال میکنند در پاسخ میگوید که ایران سخت ترین مسئله اش بوده است.

مطمئنا این سختی برای او به دلیل قدرت نظامی ایران نبوده است. تاثیرگذاری ایران بر مردم کشورهای مسلمان و بیداری اسلامی را میتوان نمونه ای از صدها موفقیت ایران در عرصه بین المللی در برابر استکبار و شکست هژمونی آمریکایی دانست. این طرز برخورد با مستکبران برخاسته از فرهنگ ناب عاشورایی است.فرهنگی که به لطف مراسم عزاداری اهل بیت(ع) حفظ شده است و سینه به سینه و نسل به نسل منتقل شده است.

ایران اسلامی در برابر مستکبران به مثابه همان مقتدر مظلومی است که در صحرای کربلا در برابر ظلم ایستادگی کرد.

ایران امروز در عرصه بین الملل منادی فریاد  »هیهات من الذله« اباعبدالله الحسین در واقعه کربلاست.

اگر امروز می بینیم که کشورهای غربی و آمریکا در برابر ایران سر تعظیم فرود آورده اند حاصل مقاومت عاشورایی مردمان این سرزمین است.تحریم،تهدید،ترور ،جنگ و ... را بیش از 30 سال است در قبال ایران در پیش گرفتند تا کشور را از رسیدن به اهدافش بازدارند اما موفق نشدند.گویی همین دیروز بود کسانی که قصد داشتند تا با آتش زدن پرچم امام حسین(ع) و حمله به هیئات مذهبی فرهنگ عاشورا را نابود کنند غافل از آنکه مردم ایران بزرگ شده فرهنگ عاشورا هستند و مردم ایران به راستی عاشورایی را در پی فتنه امویان رقم زدند.

فرهنگ عاشورا فرهنگ ناب انسان سازی است،فرهنگ مبارزه است.فرهنگ »وَ اللهِ اِنْ قَطَعْتُموا یَمینی، اِنّی اُحامی اَبَداً عَنْ« دینی  گفتن است. فرهنگ عباس گونه شهید شدن است.فریاد زینبی زیستن است.

علی اکبران زمان ، نگذاریم عاشورا به دست نااهلان بیفتد.

 

طبقه بندی: سیاسی،
برچسب ها:جمهوری، اسلامی، هیهات من الذله،

[ یکشنبه 19 آبان 1392 ] [ 09:27 ب.ظ ] [ مصطفی میراخوری ]

[ نظرات() ]