تبلیغات
مهار نشده! - مردگان سیاسی

مهار نشده!

در اینجا با کسی تعارف نداریم...

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مهار نشده! خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

این هم از فضایل شیخ ماست... کسی که میاد سال 88 عملا نظام رو محکوم به تقلب می کنه،میشه سخنران ویژه وزارت علوم.
مصاحبه ای که با خبرگزاری فارس در رابطه با حضور خانیکی در نشست مدیران مسئول نشریات دانشگاهی داشتم...

مصطفی میراخوری دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با بیان اینکه متاسفانه بعد از روی کار آمدن دولت جدید شاهد آن هستیم که برخی به دنبال سوءاستفاده از جایگاه خود هستند، گفت: دولت جدید با شعار اعتدال روی کار آمد ولی تعریف مشخصی از اعتدال صورت نداد. همین مسئله موجب شد برخی از این شعار اعتدال سوء استفاده کرده و اعتدال را راهی میان حق و باطل معرفی کردند.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران تشریح کرد: در نهادهای فرهنگی و آموزشی همچون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این نوع تعریف خطرناک‌تر از سایر نهادها است. متاسفانه شاهد بودیم، جریان افراطی کشور که در سال 88 جفای بزرگی به مردم ایران روا داشتند در پی تصاحب مناصب بالایی در وزارت علوم بودند. البته این مسئله محقق نشد اما روسای دانشگاه‌ها نیز در تغییراتی که صورت گرفت از کسانی انتخاب شدند که همسو با یک جریان خاص در کشور هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی تشکل‌های دانشجویی به دنبال تندروی‌های خود هستند، گفت: به دلیل برخی شرایط و عملکردهای رخ داده در وزارت علوم برخی از تشکل‌های دانشجویی که روزی حامی فتنه گران بودند و امروز نیز از رفع حصر آنان سخن می‌گویند با حمایت از جریاناتی همچون اصلاح طلبان و حزب منحله مشارکت دوباره جان تازه‌ای گرفته‌اند و به دنبال این هستند فضای دانشگاه را از محیط آکادمیک خود به سمت سیاسی بازی ببرند و این مسئله برای وزارت علوم خطرساز خواهد بود.

میراخوری با اشاره به حضور هادی خانیکی به عنوان سخنران در جمع مدیران مسئول نظارت بر نشریات دانشجویی، گفت: حضور فردی که روزی فتنه گران از راهنمایی‌های وی برای ادامه دادن اعمال خود استفاده می‌کردند در مراسمی که وزارت علوم برگزار کرده است، نشان از این دارد که این وزارتخانه به خواست عمده دانشجویان که همان عدم حضور حامیان فتنه در دانشگاه است توجهی ندارد و صرفا به دنبال زنده کردن چهره‌هایی است که سال‌هاست جزء مردگان سیاسی به حساب می‌آیند.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران اعمال و رفتار خانیکی را در پس از فتنه 88 معاندانه دانست و گفت: هادی خانیکی در حزب منحله‌ای فعالیت می‌کرد که همگام با دشمنان خارجی، جمهوری اسلامی را متهم به تقلب کرد و مطمئنا استفاده از شخصی همچون هادی خانیکی به دلیل استفاده از ظرفیت علمی او نیست، خوشبختانه در کشور قحط‌الرجال نیست و وزارت علوم باید این سوال را از خود بپرسد که مگر خانیکی چه چیزی می‌گوید که دیگران از بیان آن عاجز هستند؟ 

وی افزود: کسی که روزی نظام جمهوری اسلامی را متهم به تقلب کرده است می‌خواهد از چه مسئله‌ای سخن بگوید که نشریات دانشجویی باید آن را اجرا کنند؟ امیدواریم وزارت علوم دست از این رفتارهای نابخردانه خود بردارد تا هم فضایی چون دو فتنه 78 و 88 را شاهد نباشیم و هم اینکه معنی واقعی تدبیر و امید و اعتدال را تبیین کند.

طبقه بندی: سیاسی،

[ چهارشنبه 3 اردیبهشت 1393 ] [ 11:02 ق.ظ ] [ مصطفی میراخوری ]

[ نظرات() ]