تبلیغات
مهار نشده! - توافق خلاف ان.پی.تی

مهار نشده!

در اینجا با کسی تعارف نداریم...

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ مهار نشده! خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

مصطفی میراخوری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران  در گفتگو با خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، با بیان اینکه آمریکایی ها اصلا قابل اعتماد نیستند گفت:بررسی نوع عملکرد آمریکایی ها در قبال ایران پس از صورت گرفتن توافق نامه ژنو نشان داد که آمریکای امروز همان آمریکای کودتاگر در سال 1332 است.تحریم های یکجانبه  آمریکایی ها پس از توافق نامه ژنو و نوع برخورد آمریکا در قبال ایران این مسئله را روشن کرد که تصمیم های اخذ شده توسط این کشور بر پایه عقلانیت،اعتماد و یک توافق دو طرفه نبوده و رضایت اسرائیل سهم اصلی را در تصمیم گیری های آنان ایفا می کند.
 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران با اشاره به رقیق کردن اورانیوم های 20 درصد بیان داشت: ما در توافقات خود چه در زمان دولت آقای خاتمی و چه در دوره حاضر بر خلاف ان.پی.تی عمل کرده ایم؛ زیرا بر طبق قوانین ان پی تی همه ی کشورها باید حق یکسان برای دسترسی به انرژی صلح آمیز هسته ای داشته باشند لذا از نظر قانون نمی توان تفاوتی میان ایران و کشوری همچون ژاپن در نظر گرفت. این بی قانونی و کوتاه آمدن کشور از حق قانونی خود عاملی شد جهت آنکه آمریکا همچون سگی که اگر کسی از او فرار کند جری تر می شود، اعمال و رفتار خود را نسبت به ایران با توهین و تحقیر بیشتری صورت دهد.
 

وی تشریح کرد: پس از صورت گرفتن توافق ژنو آمریکایی ها همواره از گزینه های روی میز سخن گفتند. مردم ایران نیز دروغگو و فریبکار معرفی شدند، حتی آمریکایی ها این جرات را به خود دادند که در رابطه با مسائل داخلی ایران همچون آزادی فتنه گران و سبد کالا و ... اظهار نظر کنند. این نوع برخورد آمریکایی ها نتیجه لبخندی بود که در توافق ژنو به روی آنها زده شد. 
 

میراخوری دور جدید مذاکرات در اتریش را قابل تامل دانست و تصریح کرد: در این دور از مذاکرات ما شاهد بودیم که تیم مذاکره کننده ایران به خوبی در برابر زیادی خواهی های آمریکایی ها ایستادگی کردند. مسامحه شکل گرفته در دور اول مذاکرات باعث شد تا طرف مذاکره کننده به خصوص آمریکا مسائلی را مطرح نماید که ارتباطی با توافق نامه ژنو ندارد.
 

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل بر حمایت از تیم مذاکره کننده تاکید و افزود: همانطور که رهبر انقلاب گفتند تیم مذاکره کننده فرزندان این انقلاب هستند و ما وظیفه داریم از این تیم حمایت کنیم. البته باید فضای نقد کارشناسانه باید باز باشد تا عملکرد تیم هسته ای در جهت مثبت بهبود یابد. تیم مذاکره کننده همچون سربازان این کشور هستند و ما نباید با جهت گیری های سیاسی و برخی اغراض گروهی موجب تضعیف جناح خودی شویم.
 

وی در پایان گفت: دولت نیز موظف است که استراتژی خود را به جای اتکا به خارج از کشور، بر پایه ظرفیت های داخلی تعریف کند؛ جوانان بزرگترین ظرفیت کشور هستند و آینده ایران به دست آنان رقم خواهد خورد. تاریخ 35 ساله انقلاب اسلامی نشان داده است هر کجا به ظرفیت های داخلی متکی بودیم در آن زمینه موفقیت های چشم گیری حاصل شده است. اگر دشمن احساس کند کشور چشم به لغو تحریم ها دوخته است مطمئنا با جسارت بیشتر در قبال ایران رفتار خواهد کرد.

طبقه بندی: سیاسی،

[ جمعه 2 خرداد 1393 ] [ 08:40 ب.ظ ] [ مصطفی میراخوری ]

[ نظرات() ]